Chalkidiki

Navštivte východ Řecka

Hory nebo moře? Plážový bar a rušná pláž nebo osamělý záliv? Osvědčená místa s tradičním ubytováním nebo luxusní hotely? Chalkidiki má pro své návštěvníky nachystáno úplně všechno…

Není nic srovnatelného s Chalkidiki” říkávají často Řekové ze severní části země. A věřte, že moc dobře vědí, o čem mluví. V případě, že se zrovna chystáte navštívit Řecko a vaším cílem je právě poloostrov Chalkidiki, se připravte na to, že zdejší 3 klenoty si váš dokonale podmaní. Pokud se v souvislosti s Chalkidiki mluví o třech skvostech, myslí se jimi poloostrovy Kassandra, Sithonia a Athos. První dva jmenované jsou volně přístupné všem. Třetí je ovšem vyhrazen pouze pro muže, neboť byl před více než 1.000 lety (konkrétně roku 1045), vyhlášen pravoslavnou mnišskou republikou a byl na něj zakázán přístup nejen ženám, ale dokonce všem živočichům samičího pohlaví.

Vybere si každý

Poloostrov Chalkidiki nabízí každému z turistů, kteří sem přicestovali prožít svou letní dovolenou, něco. Tyrkysově modrou vodu v moři, husté borové lesy ve vnitrozemí, nejrůznější hotely, penziony, apartmány a další ubytovací zařízení, která budou vyhovovat každému, malé zastrčené zátoky s rybími tavernami a kavárnami, plážové bary na rušných a dobře vybavených plážích, archeologická naleziště a další památky na doby dávno minulé, tradiční vesnice na Sithonii nebo známé jeskyně na poloostrově Kassandra. Nespočet zázraků, které si můžete na Chalkidiki každý užívat po celou svou letní dovolenou v Řecku nejen očima, ale všemi smysly.

Borové stromy, lemující dlouhé pláže, bílý písek, krásné zátoky, křišťálově čistá voda a skryté jeskyně. To vše nabízí všestranné pláže na Chalkidiki. Mezi zdejší nejkrásnější pláže patří dle recenzí turistů určitě Kavourotripes, Vourvourou, Agios Ioannis, Kastri, Spathies, Paradissos či třeba Elia. Odcestujte na dovolenou na Chalkidiki a ponořte se tady do nezapomenutelné pohody a nepopsatelné krásy místních pláží.

Chalkidiki láká na pobyty s luxusem v exkluzivních plážových letoviscích i movité klienty, kteří si potrpí na luxus a prvotřídní servis. Wellness a bohatá nabídka jedinečných služeb, soukromé večeře na pláži, uklidňující lázeňské procedury, prostorná nábřeží, chutná gastronomie a proslavená vína. Kdo chce a může si takové služby dovolit, může tu také strávit svůj čas v soukromých marínách, kasinech, luxusních barech a restauracích anebo třeba nákupy ve značkových buticích.

Kouzlo Chalkidiki

Tento poloostrov v severní části Egejského moře vás překvapí svým exotickým nádechem, posílí vaše tělo a bude hýčkat všechny vaše smysly. Jde o místo, kde svěží zelená země splývá na pobřeží s tyrkysově modrým mořem. Na Chalkidiki je zkrátka něco, co odlišuje tuto jedinečnou a bezesporu malebnou oblast od zbytku Řecka.

A co to je? Jsou to zvláštní a v některých případech i nečekaná spojení zdejšího prostředí. Ohromující a téměř neskutečné scenérie, pláže pro všechny příležitosti i nálady, osvěžující mořský vánek a všudypřítomná vůně borovic. To vše dotváří tradiční a velkolepé festivaly, bohatá kulturní historie a v neposlední řadě i vynikající kuchyně. Místní si velice zakládají na vstřícnosti, přátelskosti a pohostinnosti zdejších obyvatel. Chalkidiki jednoduše splní představy o dokonalé dovolené téměř každého turisty. Turisté pochopitelně mívají každou destinaci jiné požadavky. Ale dalo by se říci, že Chalkidiki má skutečně od každého něco.

V případě, že adrenalin a dávka vzrušení je tím, po čem o dovolené toužíte, a patříte k aktivním jedincům, můžete vybírat ze zdánlivě nekonečné řady vodních sportů. Když na Chalkidiki přijedete s celou rodinou, můžete očekávat srdečné přivítání a pochopení toho, co potřebujete k zábavě a k nezapomenutelným dobrodružstvím nejen vy, ale i vaše děti. A místní se postarají o to, abyste v Řecku mohli co nejlépe využít svůj drahocenný čas zaslouženého odpočinku. Pokud hledáte něco uvolňujícího, u čeho si může každý odpočinou, stačí se jen uložit na krásné pláži na lehátko a relaxovat. Nebo si dopřát jednu z mnoha luxusních možností ubytování a využívat i další služby spojené s ubytováním v podobě masáží, wellness a třeba i golfu.